چشم های من خسته است.. گاهی اشک گاهی انتظار.. این سهم چشمهای من است.. در امتداد نگاه تو

خدایا این منم ..........
نظرات ()

امروز با خودم فکر میکردم چرا خدا دعاهای منو مستجاب نمیکنه..مگر خود خدا  نگفته "بخوانید مرا تا اجابت کنم شمارا" .....این موضوع خیلی ذهن منو درگیر کرده که چرا بعد از چند سال که واقعا با تمام وجود در خفا و آشکار از خدا خواستم حاجتمو بده ولی هنوز نداده..تو این مدت یادم نمیاد ناشکری کرده باشم یا بگم خدایا چرا من؟ شاید چون دلیل چراشو میدونستم ..........

همیشه خدارو شکر کردم و گفتم خدایا راضیم به رضای تو ..ولی باز تو دلم حاجتمو ازش خواستم و گفتم خدایا میشه رضایتت به این باشه که به من فرزند سالم و صالح بدی؟؟؟؟؟ و تو کار خدا دخالت کردم..

وقتی فکر میکنم میبینم چقدر بنده حقیری هستم..اگر چشم بصیرت داشتم و فقط روبرومو نمیدیدم اینقدر به خاطر یک حاجت دنیوی بی تابی نمیکردم..مگر من ادعا ندارم که پیرو اهل بیت هستم؟! خوب از خودم میپرسم تا حالا یک بار شده صحیفه سجادیه امام سجاد (ع) رو بخونم؟؟ نه..من این کتابارو واسه زیبایی قفسه های چوبی کتابخونه جمع کردم..اگر دعاهای امام سجاد(ع) رو میخوندم میدیدم که تو هیچ کدومش خواسته های  دنیوی مطرح نشده بلکه از دعا به عنوان یک عبادت و وسیله ای که با اون به تکامل روحی و معنوی و رسیدن به قرب الهی یاد شده ..یا اینکه اگر این کلام امام سجاد (ع) که فرمودند:

«دعای مؤمن یکی از سه فایده را دارد: یا برای او ذخیره می گردد یا در دنیا برآورده می شود یا بلایی را که می خواست به او برسد،‌ از وی می گرداند»

را درک میکردم و شعور فهمیدن این مطالب رو داشتم اون وقت دلیل جون سالم به در بردن از دست دزدهای خیابونی و چند مورد بلای دیگه رو میفهمیدم و باز نمیگفتم خدایا چرا دعای منو مسجاب نکردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خدایا این منم بنده حقیر و پست تو ..کسی که این همه لطف و مرحمت تو رو نمیبینه..کسی که همه چیز بهش دادی ولی باز ته دلش چیزای بیشتری میخواد ..کسی که فکر میکنه دنیا بدون داشتن فرزند براش تیره و تاره..

خدایا این منم بنده گناه کار و پر مدعای تو ..منی که میدونم تو بهترین چیزارو برای بنده هات میخوای ولی باز تو دلم غم نداشتن فرزنده..لابد اگر بهم بچه هم بدی باز یه چیز دنیوی دیگه میخوام ازت..

خدایا نمیدونم چی بگم..فقط میگم خدایا منو ببخش ..خدایا اگر صبر ندارم و گریه و زاری میکنم و دل همسرمو میشکنم منو ببخش..

میخوام اینجا از یک روایت از حضرت امیرالمومنین علی (ع)  یاد کنم تا بیشتر در موردش فکر کنم شاید روحم شفا پیدا کنه..

*****************************

روزی مردی از امیرالمؤمنین(ع) پرسید : مگر خداوند نمی فرماید «ادعونی استجب لکم؛ مرا بخوانید ا اجابت کنم شما را » پس چرا ما هر چه دعا می کنیم، مستجاب نمی شود؟!
حضرت فرمود :« چون دل های شما در هشت مورد خیانت و بی وفایی کرد. آن را اصلاح کنید تا دعایتان مستجاب گردد:
1 – خدا را شناختید، ولی حقش را آن گونه که به شما واجب بود، ادا نکردید.
2 – به پیامبر خدا ایمان آوردید، آن گاه با سنت و روش او مخالفت کردید و دین و شریعت او را در مقام عمل از بین بردید.
3 – کتاب خدا (قرآن) را که بر شما فرود آمد خواندید، ولی به آن عمل نکردید. گفتید «سمعنا و اطعنا ؛ به گوش و دل می پذیریم» ولی در عمل با آن به مخالفت برخاستید.
4 – گفتید: خدایا! ما از آتش دوزخ می ترسیم، ولی پیوسته به واسطة گناهان و معاصی خود، به سوی دوزخ شتاب می کنید.
5 – گفتید: ما راغب و علاقه مند بهشتیم، ولی مدام کارهایی انجام می دهید که شما را از بهشت دور می سازد.
6 – نعمت خدای خود را خوردید، ولی سپاس گزاری نکردید.
7 – خداوند شما را به دشمنی باشیطان فرمان داد و فرمود : «ان الشیطان لکم عدوا فاتخذوه عدوّا؛ شیطان دشمن شما است او را دشمن خود بدانید» ولی به زبان با او دشمنی کردید و در عمل به دوستی برخاستید.
8 – عیب های مردم را برابر دیدگانتان قرار دادید و عیب های خود را پشت انداختید و آن را نادیده » گرفتید. در نتیجه پشت سر کسی می گویید و ملامت می کنید که خود به آن ملامت سزاوارترید».

بعد فرمود: «با این وضع چه دعایی از شما مستجاب گردد . درصورتی که شما درهای دعا و راه های آن را بسته اید؟ پس راه تقوا پیشه کنید و از خدا بترسید. کارهایتان را اصلاح کنید و امر به معروف و نهی از منکر کنید تا خدا دعایتان را مستجاب کند»

******************************

خدایا به خاطر همه داشته هایم تو را شکر و به خاطر همه چیزهایی که ازت خواستم ولی به صلاحم نبوده و بهم ندادی باز هم تو را شکر


 
:: برچسب‌ها:
نویسنده : آرام
تاریخ : ۱۳٩٠/٧/٥
زمان : ٥:٢٦ ‎ب.ظ


.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.